Miután gyermekeink kinőtték a LENGŐ-RINGÓ babafüggőágyat, vagyis a ringatót, elkezdtem törni a fejem, hogyan tovább. A hintázás mindennapjaink része maradt ugyan a kerti hintákon, de a ringatóban megszokott fészekélmény és a rugózás elmaradt.
Ezt pótolandó kísérleteztem ki a képeken látható függőszéket a kereskedelmi forgalomba is kapható madzagos függőszékek mintájára. Én ugyan elhagytam a hosszú madzagolást, és a függőszék anyagának a szabásával értem el, a "szék"-formát. Így az egész sokkal fészekszerűbb is lett, és a vadulós játékok során sem akad bele a gyerek ujja, füle, orra a madzagok közé.
Az egészet megspékeltem egy rugóval.
Szerintem a három-hét éves korosztály tudja igazán kihasználni ezt a függőszéket. El lehet benne kuckózni akár egy könyvvel, vagy visszavonulni az alvós macival, de a pörgősebb játékokhoz is remek kellék. Ha vendég gyerekek vannak nálunk, mindig harc folyik, hogy ki üljön bele.
A másfél éves Barna is nagyon élvezi, ha fáradt, időnként el is alszik benne, egyébként meg ráhasal, lábával hajtja magát, pörög-forog, mint a motolla.
Zoli lányai (akik már kilenc és tizenegy évesek) is bele-bele ülnek hintázni, sőt az én nagyfiam, a 14 éves András megkért, hogy készítsek ilyet neki is az ő méretében.
Szóval teljes a siker!
A ringatónál már leírtam, milyen jó hatással van az idegrendszer fejlődésére a hintázás, pláne, ha a hinta még rugózik is. A rugós függőszék szerintem az egyik legjobb fejlesztő eszköz, mert használata során (be- és kiszálláskor, ahogy a gyerek hajtja magát benne, rugózik, vagy forog) alaposan megdolgoztatja az egyensúlyérzékét, az izmait. A gyerek mozgása egyre ügyesedik, mert nem egy merev, hanem egy folyton változó textúrához kell alkalmazkodnia.
Ha bárkinek felkeltette az érdeklődését, szívesen varrok igény szerint más színű és mintájú anyagból is.